x

Чесите го објавија списокот за ЕП

Селекторите на Чешка, Јан Филип и Даниел Кубеш, го објавија списокот на ракометари на кои ќе сметаат за престојното ЕП. Чешка е наш ривал во групата на престојното ЕП во јануари.

На списокот се најдоа 28 ракометари, е тука се сите најдобри како Здрахала, Бабак, Хорак, Мрква…

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата