x

Челзи и Лестер се договориле: Чилвел на „Стемфорд Бриџ“ со договор на 5 години

chillwell-chelsea

Последните информации кои вечерва доаѓаат од Островот велат дека Лестер и Челзи постигнале договор за потписот на левиот бек Бен Чилвел. Според информациите, постигнат е договор на 5 години, а вредноста на трансферот е 52 милиони евра.

Сега на ред е Челзи да се ослободи од Емерсон Палмиери за кој во мометов најзагреан е Интер. Челзи исто така продолжува да се бори за потписот на Каи Хаверц, за кого Баер (Л) бара фиксни 100 милиони евра. Челзи наводно понудил 80 кои со бонуди можат да се искачат и до 90 милиони евра.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата