x

Челзи го прекрши правило поради Силва

thiago-silva

Челзи има една правило – на постарите фудбалери да не им нуди поголем договор од година и пол. Сепак според последните информации, премиер-лигашот ќе треба да ја смени политиката и тоа поради Тијаго Силва.

Бразилецот побара двегодишен договор од Челзи, кој пак му нудеше едногодишна соработка. На крајот „победи“ Силва, ќе добие она што го сака.

Засега не се познати деталите околу соработката. Силва наскоро ќе наполни 36 години, тој од ПСЖ си оди како слободен играч.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата