x

Чекаше да се појави Меси (ФОТО)

фан-меси

И најмладите фанови на Барселона не губат надеж за Лионел Меси. До последно се надеваат дека Аргентинецот сепак нема да се раздели со каталонскиот гигант. Но, како одминуваат деновите, навивачите полека се разочаруваат.

Се чини информацијата дека Меси повеќе нема да го облече дресот на Барселона ги погоди најмладите фанови. Едно мало детенце, вчера се надеваше дека неговиот омилен фудбалер, Лионел Меси, ќе се појави.

На крајот неизбежно беше разочарувањето за што говори и фотографијата која брзо се рашири на социјалните медиуми.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата