x

Чарлестон со потпис за Вардар

charleston

Откако беше на неколкудневна проба, бразилскиот интернационалец Чарлестон Силва дос Стантос го стави потписот со екипата на Вардар.

Тој потпиша договор до крајот на сезоната.

Бразилскиот фудбалер доаѓа од редовите на бугарскиот тим Царско Село. Беше неколку дена на проба, и веројатно ја задоволи.

Јасно беше дека Вардарци имаат потреба за стопер, после првите четири одиграни кола. Таму играа главно деца по 16 и 17 години.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата