Во Македонија забалежени осум смртни случаи.

Во Македонија во последните 24 часа регистрирани 241 нови случаи на корона вирус, а осум лица се починати.

Тестирани се 1.700 луѓе, а оздравени се 51. лице. Активни случаи се 3.885, објавил министерот за здравство Венко Филипчев на Фејсбук.

Од почетокот на епидемијата заболени се 9.026 лица, а починати се 414 пациенти.

 

извор:Телеграф.срб.