Во Србија пред неколку месеци одекнала вест за напад на адвокат и пријател на семејството Ражнатовиќ, успешен адвокат Горан Петронијевиќ.

По тој повод, Цеца тогаш на својот Инстаграм, ги шокирала сите што се случило со нејзиниот долгогодишен пријател, објавила нивна заедничка фотографија со порака: “Подршка за дргиот пријател и адвокат Горан Петронијевиќ“.

Инаку, адвокат и судија седеле во кафиќ кога наеднаш без никаков повод ги нападнала група хулигани која предходно правеле галама и дофрлувања кон минувачите.

Тие се наоѓале во кафуле во непосредна близина на угостителскиот објект кои напаѓале со столици свеќници, ги тепале и шутирале.

Со возило на Брза помош биле однесени во Ургентен центар и констатирани им се тешки телесни повреди. Петронијевиќ потврдил дека дошло до напад и дека тие двајца не ги познавале напаѓачите.