x

Цепелинот на Велковски и Мандалиниќ прогласен за трет најдобар (ВИДЕО)

screenshot_20201028_155345

По завршување на второто коло во Европската лига, следат и прогласувањата за најдобри одбрани и погодоци. Е.Пелистер вчера беше поразен од ГОГ на гостински терен (30-29), но имаше одлични моменти, како и акции на оваа средба.

Очекувано, цепелинот во креакција на Велковски и Мандалиниќ се најде во Топ 5 листата, поточно на третото место.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата