x

Целосен ремонт во Мадрид: Зидан отпиша девет фудбалери

odriozola

Реал Мадрид пред неколку дена се опрости од Лигата на шампионите по поразот од Манчестер Сити, па сега целосно се сврте кон градење на тимот за новата сезона.

На „црната листа“ на Зинедин Зидан се надоа: Иско, Јовиќ, Васкез, Дијаз, Фернандез и Марсело.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата