x

Хрватска има 455 додавања против Норвешка: Ремек-дело на Карачиќ (ВИДЕО)

Хрватска репрезентација на полувремето имаше предност од два гола (10-12) против Норвешка во првото полуфинале на ЕП. ЕХФ излезе со интересна статистика избраниците на Лино Червар направиле 455 додавања против Норвежаните кои имаат двојно помалку.

Едно додавање е вистинска уметност и тоа во режија на Игор Карачиќ.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата