x

Хорор во Турција: Фудбалер признал дека го убил својот син

Голема трагедија во турскиот фудбал. Екс фудбалерот на Бурса, Џефер Токташ призна дека извршил убиство врз неговиот син кој што бил во болница со сомневање дека е позитивен на коронавирусот.

Фудбалерот го посетил 5-годишното детето во болница, а потоа починало, а лекарите констатирале дека починал од Ковид-19.

11 дена подоцна фудбалерот признал дека го задушил својот син.

Тој надополни дека никогаш не го сакал тоа дете. Татко е на уште едно дете, и веднаш бил уапсен, со што го чека судски процес. Може да биде осуден на доживотен затвор.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата