x

Херта го „збриша“ Унион во берлинското дерби (видео)

Екипата на Херта со 4:0 го совлада Унион во берлинското дерби од 27 коло во Бундес лигата. Сите голови паднаа во второто полувреме. „Сино-белите“ во период од 10 минути постигнаа три гола и ја отворија вратата кон победата. Прво Ведад Ибишевиќ погоди, по него мрежата ја затресе Лукебакио, па Куња (за овие два кола асистент беше Ибишевиќ).

Во 77 минута мрежата на Унион ја затресе и Бојата и така Херта ја впиша деветтата победа во шампионатот, додека Унион 15-тиот пораз.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата