x

Херера потпиша за МТК

Досегашниот член на тимот на Работнички и колумбиски интернационалец со македонски пасош. Себастијан Херера својата кариера ќе ја продолжи во тимот на Унгарски МТК.

Овој клуб го објавиу трансферот на Херера денеска на својот официјален сајт, а тој ќе му биде соиграч на Бојан Миовски кој исто така станува дел од оваа екипа.

И обајцата треба да е појават на прозивката на клубот на 30. јуни, а на 1. да биде извшрена нивна промоција.


Херера подолг период е дел од тимот на Работнички и е незаменлив на левата бековска позиција, а ја носеше и капитенската лента.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата