Вест Хем и Манчестер јунајтед ремизираа без голови на натпреварот одигран синоќа во Лондон. Иако немаше голови да го одбележат натпреварот, тој не падна во сенка на другите спортси случувања.

По еден остар прекршок на Французинот капитенот на Вест ги изгуби нервите и му се вдаде на играчот на Манчестер јунајтед.

Погледнете го видеото