x

Хамилтон: Фан сум на Ферари, но нема да возам за нив

lewis-hamilton-michael-schumacher-1199563

Светскиот шампион со Мерцедес, Луис Хамилтон ги сподели своите размислувања за можен трансфер во Ферари откако би ги завршил обврските во Мерцедес.

„Тоа нема да се случи. Нема да има трансфер во Ферари … веројатно. Отсекогаш сум имал позитивни размислувања за Ферари. Ги гледав победите на Михаел Шумахер. Отсекогаш сум бил фан на Ферари. Се сеќавам дека еден од првите автомобили што го купив беше Ферари. Мислам дека ова е неверојатно иконски тим и бренд. Можеби не сите нивни вредности и пристапи се во согласност со моите, сепак, мислам дека секој пилот сонува да седи во црвената пилотска кабина“, вели Британецот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата