x

Халанд пред да стане фудбалер бил рапер: Погледнете го неговиот спот (видео)

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд пред да стане планетарно познат фудбалер снимал песми на Јутјуб под името „FlowKingz“. Ѕвездата на Борусија Дортмунд заедно со двајца пријатели  снимиле бизарен спот за песната „Kygo jo“ објавена во 2016 година.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата