x

Халанд: Златан и Роналдо се моите идоли, освојување на ЛШ е мојот сон!

haland-stomacni-1

Ерлинг Браут Халанд, момчето кое со само 20-ет години е еден од најдобрите напаѓачи во светот, искрено кажа кои се неговите идоли. Ноорвежанецот во дресот на Борусија просто го “полуде“ фудбалскиот свет, па така нема некој голем клуб кој не сака да го ангажира. Следува „тепачка“ за него на трансфер пазарот.

Златан Ибрахимовиќ и Кристијано Роналдо се моите идоли. Тие се шампиони, феномени. Бев восхитен од тоа кога ги гледав покрај ТВ. Тие им се идоли на многумина, па и на мене. Од друга страна мојот најголем сон е да ја освојам Лигата на Шампионите. Сакам да освојувам трофеи со Дортмунд, се знае дека Баерн Минхен засега е најдобриот клуб во светот, и ние ќе мораме да најдеме начин како да стигнеме до неговото ниво. Ќе се обидеме, ќе дадеме се од себе“ посочи Халанд.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата