x

Хакирана „Фејсбук“ страницата на Ристовски, сторителите испраќале навредливи пораки

Борко Ристовски на својот официјален „Фејсбук“ профил извести дека овие денови неговата страница на оваа социјална мрежа била хакирана. Голманот на Вардар и македонски репрезентативец потенцира дека пораките кои стигнале до дел од фановите не биле испратени лично од него, туку од сторителите.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата