x

ФУТСАЛ: И дефинитивно Македонија службено оди понатаму, УЕФА веќе не смести во група

futsal-1

Иако не беа одиграни двата квалификациски натпревари со Англија, футсал селекцијата се најде во квалификациската група, со што автоматски значи дека Македонија службено ги доби двата натпревари.

Поради ковид протоколите, Англија одби да допатува во нашата земја и да го одигра натпреварот, со што УЕФА пресече дека нашата футсал селекција оди во следната фаза.

Инаку во квалификациската група сме заедно со Романија, Србија и БиХ, односно добивме т.н. Балканска група.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата