Фудбалерот на Вотфорд Адалберто Пењаранда организирал оргии, а снимките ги објавил на Инстаграм, па заради тоа најверојатно ќе добие отказ во клубот. 

Овој 23-годишник поканил неколку другари, но и бројни девојки на забавата што ја организирал во домот. Набрзо се ги преминало границите на пристојноста, а тој видеата од забавата ги објавил на Инстаграм „приказните“ кои биле заклучени за јавноста, но не и за најблиските познаници. Набрзо видеата излегле во јавноста, па Вотфорд кој за 10, 6 милиони евра во 2016 го донесе фудбалерот од Удинезе конечно има причина да го отпушти. 

De @estendenciavzl: “Peñaranda, el futbolista profesional venezolano, es tendencia porque subió unas historias en Instagram en la opción de “mejores amigos” con videos de una fiesta bastante íntima, y las críticas hacia él no escasean”pic.twitter.com/OBiijnzNSf