x

Фудбалер на БАТЕ погоди директно од корнер (видео)

Фудбалот во Белорусија и се спротиставува на корона вирусот. Во цел свет спортот е стопиран, но не и во оваа поранешна Советска република. А таму денеска се одигра дуелот меѓу поранешниот шампион БАТЕ Борисов и Минск. БАТЕ победи со 3:0, а натпреварот го одбележа прекрасниот гол на Павел Нехајчик директно од корнер.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата