Ногата на Никола Миленковиќ испрати вистинска бомба и можеби го донесе голот на сезоната, а на колото во Италија може да кажеме сигурно.Одличен гол постигна репрезентативецот на Србија за Фиорентина во мечот од второто коло на Серија А против Киево.Младиот стопер се приклучи во нападот на виолетовите и со перфектен удар ја „искина” мрежата.