x

Фудбалерите на Уругвај ги прекришија сите правила (ВИДЕО)

screenshot_1-7

Фудбалерите на Уругвај за време на престојот во националниот камп ги прекршиле сите правила во време на пандемија коронавирус. Слободниот ден го искористиле за скара, никој на видео-записокот не носи маска, ниту пак држи дистанца.

Добро е познато дека Луис Суарез е позитивен на Ковид-19, па сега веќе не е чудно. Најверојатно оваа дружба беше фатална за него, тој ќе го пропушти дербито против некогашниот клуб, Барселона.

Видеото можете да го видите ТУКА. 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата