x

Фудбалерите на Интер излегоа од карантин, нема знаци на заболени

Фудбалерите на Интер не покажаа никакви симптоми на коронавирусот и сега можат да ги напуштат своите домови. За нив истече периодот на самоизолација.

Целиот состав на Интер беше ставен во карантин последните две недели по нивниот пораз зад затворени врати со Јувентус во Дербито на Италија на 8 март.

Сепак, ниту еден од тимот на Антонио Конте не покажал симптоми на КОВИД-19 за тоа време и сега можат да ги напуштат своите домови за да направат основни купувања во продавниците за храна.

Интер нема да продолжи со тренинзите сè додека не се укине сегашната забрана за фудбалска активност во Италија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата