x

Фудбалерите ги полнат „батериите“: Малку витамин „Д“ пред дуелот со Ерменија

fudbaleri

Македонската фудбалска репрезентација утре (18 часот) го игра дуелот од шетото коло во Лигата на Нации против Ерменија, последен во групната фаза. Селекторот, Игор Ангеловски и неговите момци немаат намера да застанат, посакуваат победа на мечот во Кипар за пласман во Б Дивизија.

Нашата експедиција од вчера е во Ларнака, покрај редовните тренинзи, фудбалерите денеска го искористија и сончевото време, ги полнат батериите за натпреварот со Ерменија, кој е закажан за утре со почеток во 18 часот.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата