x

ФОТО НА ДЕНОТ: Марадона натера навивачи на Ривер и Бока да се гушнат

127839944_165962718556941_8953526798927648707222f_n

Смртта на Диего Марадона ги потресе сите искрени фудбалски фанови. Во Аргентина веста толку беше трагично дочекана што навивачи на Ривер и Бока се гушнаа и тагуваа меѓу себе. Навистина несекојдневна слика, ако се знае колку е голема омразата помеѓу овие два фудбалски ривали. Омразата за момент е заборавена. Мора да му се оддаде почит на еден од најдобрите аргентински фудбалери.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата