Најпознатиот текстописец во регионот Марина Туцаковиќ веќе неколку години се бори против опасната болест- ракот, која засега е во стагнација како што открива самата во последното свое интервју.

-Фондот покрива нешто, а поголемиот дел од работите се извршуваат во приватни клиники, бидејќи институтот е преоптоварен, па којзнае кога би дошла на ред. Плус тоа се дополнителни терапии кои чинат језиво скапо, бар за мојот џеб, открива Туцаковиќ.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nešto kao relax…. ✌ #smrsajba

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic) on

Таа раскажува дека пријателите ми се јавија и ми помогнаа кога се разболев. Сега навистина не би имало смисла да барам повторно помош, бидејќи и тие се во незавидна ситуација со коронакризата.

-Јас ништо никогаш не сум барала, мене сами ми помагаа и им благодарам за тоа. Јас неспоредливо сега помалку заработувам, една добра работа е што макар стигнуваат парите од авторските права. Не се тоа некакви пари, но се доволно, фала му на Бога, вели Туцаковиќ.

Инаку Марина беше добра пријателка со Боки 13 кој е осуден на 9 години затвор, а таа за прв пат по болеста се огласи во Македонија и тоа на неговата телевизија каде проговори и прв пат за смртта на својот син.

Боки во минатото секогаш беше и еден од првите што ја посетуваше Туцаковиќ откако се враќаше од терапиите од Германија.