Таа е неповторлива во нејзината работа веќе четири децении. Таа е бизнисменка, но и водителка, автор, во младоста била модел, покрај ова таа е и одлична во кујна.

Не е во цутот на младоста, но Марта Стјуарт изгледа двојно помладо!

Во тоа се уверивме оваа недела кога објави нова фотографија на Инстаграм, на која ја рекламира својата линија за облека.

На споменатата фотографија, Марта позира во џемпер од својата нова колекција, а нејзиниот младешки изглед воодушеви многумина.

Верувале или не таа има полни 79 години.

Коментари доаѓаа од голем број обожаватели: „Марта, изгледаш феноменално!“;„Можеме да зборуваме за тоа колку неверојатно изгледа оваа жена?