x

Фотографии за историја, моменти кои конечно ги дочекавме

makedonija-radost-10

Радоста на Македонија по натпреварот со Грузија и пласманот на Европско првенство, беше неизмерна во Тбилиси. Ех, да се играше во Скопје, но сега ќе следува радост низ улиците на целата земја, а фудбалерите ќе бидат дочекани како големи херои по повод првиот настап на Европско првенство.

Пандев, Елмас, Нестор, Спировски, Адеми, Велковски, Димитриевски, стручниот штаб се радуваа на овој историски успех на нашата земја, за прв пат пласман на големо натпреварување.

Ова се фотографии за историја, кои вечно ќе бидат дел од нашите срца, ова славје, оваа радост која фудбалерите ја приредија на целата земја.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата