x

ФИФА воведува дополнителен преоден рок

Поради коронавирус од ФИФА доаѓа интересна најава. Оваа организација сериозно размислува да воведе трет преоден рок.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата