Приказната за прељубата никогаш не е едноставна, а тоа го потврдува и случајот со една Англичанка која, како што вели, е зависник од с*кс со својот љубовник, а во исто време се уште го сака својот сопруг.

– Во брак сме 6 години, мојот сопруг има 32, а јас 29 години. Тој е електричар, а јас сум фризерка и многу добро се согласуваме, но нашиот сексуален живот е очаен, ја започнува таа својата приказна.

– Пред карантинот, тој повторно започна даспортува и реши да престане да пие, со цел да се врати во форма, изјави таа и продолжи:

– Отидов во теретана и ми одеше одлично, а тренерот ми рече дека ќе имам многу корист од дополнителни часови „еден на еден“. Неговата гаража ја претворил во теретана. Едно утро завршив тренинг и седнав во автомобилот, а потоа сфатив дека го заборавив мобилниот телефон. Заѕвонив на вратата и тренерот ми рече да го почекам додека тој го бара телефонот. Во тој момент станав свесна за неговиот машки мирис и истакнати мускули.

Неколку секунди подоцна, усните ни  се допреа, и одеднаш, страсно се бакнувавме. Никогаш не сум се чувствувала така. На крајот, имавме секс и наскоро после тоа, во состојба на шок, отидов дома, објаснува жената.

– После тоа, јас и мојот сопруг отидовме на нешто што требаше да биде романтичен викенд, но наместо да водиме љубов, тој се опијани и немаше ништо од акција. Искрено, едвај чекав да го видам мојот тренер повторно, искрена е Англичанката.

Ова трае веќе два месеца и секој тренинг го завршуваме во кревет. Поради сегашниот карантин, не можеме да се видиме, но и двајцата се согласивме дека ова е само обичен секс. На крајот на краиштата, тој е 7 години помлад од мене … но не можам да престанам да размислувам за него. Го сакам мојот сопруг, но едвај чекам повторно да бидам со мојот млад љубовник, заклучи Британката.