x

Фиорентина ги пријави играчите кои без дозвола отишле да играат за репрезентациите

vlahovic

Неколку играчи од Серија А поради актуелната ситуација со коронавирусот добија забрана за патување од клубовите за да играат за националните тимови. Но некои ги занемариле забраните и на своја рака отишле.

Фиорентина ги пријави до Властите шесте играчи кои заминале без да добијат дозвола. Српскиот двоец Никола Миленковиќ и Душан Влаховиќ, потоа Чилеанецот Ерик Пулгар, Уругваецот Мартин Касерес, Аргентинецот Лукас Куарта и Мароканецот Софијан Амрабат.

За сега не е познато какви санкции ќе добијат споменатите играчи.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата