Доцна синоќа, односно некаде околу 21: 30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Февруарски Поход“ во Скопје едно лице со закана со пиштол од вработената одзело пари и побегнало.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.