Христијан Мицкоски и Зоран Заев се во домашна самоизолација, по информацијата дека новинар кој ги интервјуирал од телевизиски медиум во текот на минатата недела е позитивен на коронавирус, и двајцата се тестирани, изјави министерот Венко Филипче

Резултатот на Мицкоски е негативен, тој ќе биде во задолжителна изолација од 14 дена. Резултатот на Заев ќе биде готово во текот на денешниот ден, но и тој е во домашна изолација

Новинарот е во стабилна состојба и е на лекување во болницата „8- септември“, изјави Филипче