x

Филигранска акција: Порто го постигна голот на сезоната (ВИДЕО)

porto-2-e1594852220260

Фудбалерите на Порто го постигнаа можеби најдобриот гол оваа сезона и тоа на мечот одигран во понеделникот во рамките на 33. коло од португалскиот шампионат. Новиот шампион на Португалија изработи фантастичен напад, кој беше крунисан со гол за 5:1.

Класатапокажана при реализацијата на овој погодо, едноставно го става на врвот на листата на најубави погодоци. Едноставно, нема мана.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата