x

„Фешта“ и песна во хотелот на репрезентацијата, се слави успехот (ВИДЕО)

muzika-vo-hotel

Во хотелот на репрезентацијата е вистинска фешта. Се слави пласманот на Европското првенство кое го обзбедивме вчера со победата над Грузија.

Со оглед дека вчера не можеше да се прослави, затоа што играчите во утринските часови пристигнаа во Скопје, прославата чекаше до денеска, кога и репрезентативците малку одморија од вчерашниот тежок и исцрпувачки натпревар со Грузија, и патот од таму до Скопје.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата