x

Фергусон заврши во болница синоќа

Откако прописно „изеде ќотек“ во синоќешната УФЦ борба во Џексонвил, САД, од Џајстин Гаетје, Тони Фергусон заврши во болница. Откако беше нокаутиран, мораше да биде пренесен во болница и темелно да биде прегледан.

„Не изгледаше добро, и замина веднаш во болница да го прегледаат“изјави Дејна Вајт.

Фергусон имаше голема исекотина под левото око, а нормално е по толку силно примени удари да му бидат направени и детални внатрешни прегледи.

Тој го претрпе првиот пораз по 2012 година и барем засега ја загуби можноста да се бори Кабиб Нурмагомедов.

 

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата