Иако „кавадарчани“ во последниот период имаа и 15 поени предност (90:75), сепак противникот на крајот успеа да ја намали предноста на само три поени.

Најефикасен во редовите на Фени беше Матија Чешковиќ со 39 поени, додека Бранислав Џекиќ средбата ја заврши со 18 коша.

Реванш натпреварот ќе се игра во Тиват по седум дена, а доколку Фени загуби тоа не смее да биде со поголема разлика од денешните 3 поени со колку што оствари триумф.