Првиот дуел во Москва заврши со победа на “црно – жолтите” со 95:79 по продолженија. Овие два тима воедно се и најголеми претенденти за титулата и оваа година, а на табелата рускиот тим се наоѓа на второто место со 15 победи, додека турскиот гигант е на четвртата позиција со две помалку.

Денеска на програмата: Уникс – Казан (17 часот), Фенербахче – ЦСКА (М), Жалгирис – Барселона (19ч.), Бамберг – Макаби ТА (20ч.), Милано – Дарушафака (20:45ч.)