x

Фенербахче со целосна поддршка за Обрадовиќ

Турските медиуми објавија дека Жељко Обрадовиќ, би можел да добие отказ од кошаркаскиот клуб Фенербахче. Наводно раководството преговарало со Обрадовиќ за спогодбен раскин, но сето тоа го демантираше клубот.

„Имаме доверба во Обрадовиќ и во тимот . Приказните на одредени медиуми се невистинити“, се вели во соопштението од клубот.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата