x

Фановите на Челзи со порака: Станавте како Арсенал!!!

И дефинитивно Челзи е во катастрофална форма. Вчерашниот пораз од Борнмут беше четвртиот на последните пет офцијални натпревари за тимот на Франк Лампард . Фановите се гневни, тие вчера им порачаа на своите миленици дека станале исти како Арсенал кој пак е во уште покатастрофална форма.

Тоа значи дека Лампард е во проблеми. Посебно пред јануарскиот преоден рок. Имено без разлика што суспензијата за трансфери е укината и Челзи може да купува, а има и 150 милиони евра за нови играчи, сепак проблем прави Нгоо Канте, најомилениот играч сака да си оди и тоа во Реал Мадрид, иако има и други клубови кои се заинтересирани за него. Се споменува и замиувањето на Оливие Жиру. 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата