Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 34 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 30 степени.

Во следните денови ќе се задржи стабилно и сончево време со мала до умерена локална облачност. До сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер.

извор: Makfax