x

УС Опен: Ѓоковиќ лесно се справи со Едмунд

novak-obvinet

Иако го загуби првиот сет во 7:6, Новак Ѓоковиќ во следните три го „прегази“ Едмунд од Велика Британија, и го совлада на крајот со 3:1.

Следните сетови најдобриот тенисер на Светот ги доби со 6:3, 6:4 и 6:2, и со тоа се пласираше во 1/16 финалето на УС Опен. Таму ќе игра со Штруф од Германија, кој е 28-ми на АТП Листата.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата