x

Умтити направи скандал, ги лажел сите во клубот?

umiti

Во изминатите недели во Барселона постојано се зборуваше само за Лионел Меси и неговата одлука дали ќе го напушти тимот.

Аргентинецот на момент беше во сенка благодарение на скандалозното однесување на Самуел Умтити. Пред неколку дена францускиот дефанзивец беше позитивен на коронаовирс, вчера не се појави на тестирањата, па во таборот на Барса се надеваа дека е во карантин.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата