x

Узбекистан му врачи отказ на екс македонскиот селектор

Фудбалската федерација на Узбекистан, му врачи отказ на селекторот на младата репрезентација на таа земја Љубинко Друловиќ. Друловиќ ја водеше олимписката селекција на Узбекистан во квалификациите, и успеа да обезбеди место на ОИ во Токио годинава. Но, и покрај тоа, се одлучи да не биде продолжена соработката.

Друловиќ кратко се задржа на селекторската позиција на Македонија, а беше селектор на младинската селекција на ОАЕ.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата