Во текот на вчерашниот ден, во 08: 20 часот во СВР Куманово било пријавено дека во КПС – Затвор К’шење бил пронајден починат Љ.М(22) од Куманово, без траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.