Популарната актерка Меган Фокс во една пригода гостувајќи во емисија зборуваше на тема сексуално вознемирување и видеото поради таа причина повторно стана актуелно на Интернет деновиве среде борбата за човекови права.

Меган зборуваше за сексуалното вознемирување што го доживеала на само 15 години за време на снимањето на филмот на Мајкл Беј, но реакцијата на водителката и публиката ги изненади гледачите ширум светот.

Штотуку наполнив 15 години и играв споредна улога во филмот „Лоши момци“. Тие снимаа сцена во клубот и ме внесоа, а јас носев бикини, црвен каубојски шешир и потпетици. Беј го одобри тоа, и тие го одобрија. Тој предупреди дека сум малолетничка и дека не смеам да пијам алкохол. Неговото решение за тој проблем беше да танцувам под водопадот за да се навлажни моето бикини, призна во тоа време пејачката кој добила критика дека не ги исполнила симпатиите на публиката.

Тогаш бев во осмо одделение. Така размислува умот на Мајкл Беј, додаде Меган и публиката започна да се смее.

Па, така размислуваме сите, само некои од нас знаат како да ги потиснат тие мисли, одговори водителот и во интервјуто кое и ден денес се зборува колку било несоодветно