x

Ужасни прогнози од Ливерпул, Ван Дијк ги скина лигаментите!?

go-osakati

Вирџил Ван Дијк можеби ќе треба да отсуствува до крајот на тековната сезона затоа што повредата со која се здоби на вчерашното дерби против Евертон кое заврши 2:2, му носи скинати лигаменти.

Стартот на голманот на Евертон врз него беше ужасен, Ван Дијк мораше веднаш да ја напушти играта, а прогнозите од Ливерпул не се сјајни, напротив се очајни кога станува збор за состојбата на Холанѓанецот.

Утре тој ќе треба да биде подложен на магнетна резонанса откако ќе спадне отокот на неговото колено, но сите страуваат од најлошото.

Ако и ова е малку за таборот на Ливерпул и Тиаго Алкантара се жали на повреда по стартот на Ришарлисон во финишот на натпреварот.

 

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата