x

Убедлива Беласица: Радојчиќ со хет-трик за 15 минути, конечно победија и „лавовите“!

belasica-nova-1

 

Во Дојран во пријателски натпревар, Беласица со 3:0 успеа да славо над Осогово и тоа благодарение на одличниот Радојчиќ кој успеа да постигне три гола. Се до 75 минута беше 0:0, но потоа офанзивецот на струмичани стапи на сцена и со три гола во мрежата на гевгеличани стави до знаење кој е прволигаш а кој второлигаш.

Во Маврово пак  силите си ги одмерија Македонија ЃП и Вардари Форино. Ова беше трета пријателска за “лавовите“ во текот на овие подготовки и прва нивна победа, славеа со второлигашот со 1:0.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата