x

Убаво е кога се има поддршка: Борко со честитки до Томовски (ФОТО)

borko

Мартин Томовски уште еднаш потврди дека има квалитети, а дека селекторот Данило Брестовац не треба да има дилеми за него. Младиот чувар на мрежата имаше три интервенции против Швајцарија, една од нив беше во вистинско време, поточно во кам-бекот на Македонија по негативата.

Одличните партии на младите ракометари не остануваат без пофалба од поискусните. Борко Ристовски преку својот „Инстаграм“ профил му честиташе на Томовски за добрата партија.

sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата